itekst.pl
Strona główna Gry Konsola Akcesoria Wydarzenia
23 stycznia 2017 r.  /  Gry
Gra Lego Worlds, konkurencja dla Minecrafta, potwierdzona dla konsoli Nintendo Switch

Pojawienie się tej gry na konsoli Nintendo Switch to bardzo dobra wiadomość. Lego Worlds to gra zbliżona pomysłem do popularnego Minecrafta, ale o wiele bardziej złożona.

W Lego Worlds, tak jak w Minecrafcie, zabawa związana jest z budowaniem świata i przeżyciem w czasem złowrogiej krainie. Ale w przeciwieństwie do pierwowzoru nie tworzymy z sześciennych bloków, lecz z całej gamy klocków Lego: małych i dużych, kwadratowych i obłych, pasywnych i funkcyjnych.

Mamy również możliwość stawiania dużych, gotowych budowli, wzorowanych na oryginalnych zestawach Lego. A do tego multum postaci, posiadających różne cechy i umiejętności.

Gry tego typu pochłaniają wiele godzin zabawy. Lego Worlds w wersji na konsoli Nintendo Switch pozwoli urozmaicić grę dzięki odłączanemu ekranowi. Nie zawsze da się dłużej wysiedzieć przed telewizorem, nie zawsze można. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie gry "w teren", choćby do łóżka, gdzie będzie można kontynuować tworzone dzieło.

Gra ma zapewniać tryb gry w sieci, z możliwością udostępniania własnych krain lub eksplorowaniu światów stworzonych przez innych graczy.

Oprócz tego gra zapewnia chyba najważniejszą rzecz: możliwość budowania z klocków Lego, które bawią zarówno młodych, jak i dorosłych.

Wszystko o konsoli Nintendo Switch