itekst.pl
Strona główna Gry Konsola Akcesoria Wydarzenia
14 stycznia 2017 r.  /  Gry
Premiera gry Zelda: Breath of the Wild wraz z premierą konsoli Switch

Tak jak nie ma konsoli Nintendo bez Mario, tak nie może się obejść bez gry z serii Zelda. Nowa odsłona pod nazwą "Breath of the Wild" pojawi się na rynku wraz z pierwszymi egzemplarzami Switcha i będzie grą otwierającą nowej generacji konsol Nintendo.

Pełny tytuł gry to "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" i jest to któraś z kolei (trudno zliczyć, na pewno -nasta) odsłona słynnego cyklu gier.

Pierwszą cechą nowej Zeldy, w odróżnieniu od poprzednich części, jest otwarty, trójwymiarowy świat o imponujących rozmiarach. Większy od Skyrima i Wiedźmina 3.

Bohater gry o imieniu Link wraca do królestwa Hyrule, które zastaje zrójnowane i stara się dowiedzieć co się tam stało. Na swojej drodze napotyka przeciwników oraz postacie, które służą radą i często pomogą w wykonaniu jakiegoś zadania użyczając przedmiot lub wymieniając go na inny.

Oprócz wątku fabularnego napotkamy wiele łamigłówek, do rozwiązania których potrzebna będzie chwila namysłu, spostrzegawczość bądź zwykła zręczność.

Oprawa graficzna, dźwięk i animacje stoją na najwyższym poziomie.

Zelda: Breath of the Wild jest idealną grą dla konsoli Nintendo Switch. Skoro trzeba spędzić w niej wiele godzin, hybrydowa konsola pozwoli na odłączenie gry od telewizora i przeniesienie jej tam, gdzie sobie zażyczymy.

Wszystko o konsoli Nintendo Switch