itekst.pl
Strona główna Gry Konsola Akcesoria Wydarzenia
15 stycznia 2017 r.  /  Gry
Splatoon 2, strzelanie farbami na Nintendo Switch

Splatoon 2 to kontynuacja pierwszej części, która ukazała się na konsoli Wii U. Druga część trafi na Switcha, zapewniając odświeżoną i bardziej rozbudowaną rozgrywkę.

Podobno Splatoon to najlepszy FPS w hitorii, tak przynajmniej mówią fani Nintendo.

Gra jest jednocześnie konkurencją i skrajnie przewrotną odpowiedzią dla sieciowych strzelanin z innych platform, choćby Counter Strike'a.

Nie mamy tu przemocy, tylko malowanie, a zamiast nabojów mamy farbę. Wszystkie siły w Nintendo postawiono na stworzenie wzorca najbardziej grywalnego sieciowego shootera w historii i to się udało.

Nie ma ani jednej recenzji tej gry, która nie opływałaby w superlatywy. Zasada jest jedna: trzeba dać się wciągnąć, a potem jest już bardzo dobrze. Ale do rzeczy.

Splatoon 2 to turniej, w którym trzeba zalać arenę i przeciwnika farbami. Można tego dokonać agresywnie, stosując cały arsenał broni, lub na spokojnie, malując wałkiem tu i tam.

W grę można grać jednoosobowo z komputerowym przeciwnikiem, ale najlepsze doznania zapewnia gra w sieci, gdzie serwer dobiera graczy z całego świata.

Splatoon 2 dla konsoli Nintendo Switch zapowiada jeszcze lepszą zabawę niż w części pierwszej za sprawą mobilności konsoli.

Wszystko o konsoli Nintendo Switch